Vyšetření zvířat

V Diamona Clinic provádíme široké spektrum vyšetření zahrnující preventivní péči, lečebné vyšetření, chirurgické zákroky a laboratorní diagnostiku.

Preventivní péče

Preventivní péče zahrnuje komplexní přístup, kdy je hodnoceno celkové zdraví vašeho mazlíčka a možná rizika vzniku onemocnění a jiných zdravotních problémů.

Na základě zjištění vám poskytneme odborné doporučení, přizpůsobené konkrétnímu zdravotnímu stavu zvířete.

Základní ošetření

V rámci základního ošetření pomůžeme vašemu mazlíčkovi s běžnými zdravotními problémy, které ovlivňují jeho běžný život.

Očkování

V DIAMONA CLINIC poskytujeme běžná očkování, očkování proti vzteklině a také vakcinaci proti jiným onemocněním. Týká se to očkování proti parvoviróze, psince, infekčnímu zánětu jater, chřipce psů, leptospiróze a borelióze. Není-li si majitel očkováním jist, ráda mu poskytnu veškeré potřebné informace.

Čipování

Čipování je důležité, jelikož, při případné ztrátě mazlíčka, umožňuje rychle dohledat jeho majitele. Pokud se navíc se svým psem nebo kočkou chystáte cestovat do zahraničí, je čip nutností.

Léčebná vyšetření

Máte pocit, že vašeho domácího mazlíčka něco trápí? Neváhejte nás navštívit, co možná nejdříve, poskytneme zvířecímu pacientu veškerou možnou péči tak, aby se jeho zdravotní stav nezhoršoval a co nejrychleji se zlepšil.

Otálením by se z banálního zdravotního problému mohlo stát závažné onemocnění, jehož léčba by se mohla zbytečně prodloužit a také prodražit.

  • Diagnostika zánětu
  • Gynekologie a porodnictví
  • RTG vyšetření

Chirurgické zákroky

V nejnutnějších případech se přikláníme k řešení zdravotního stavu pomocí chirurgického zákroku.

Pomocí chirurgie nejčastěji řešíme odstranění nádoru, extrakci zubů, péči o traumatická poranění, která zahrnují například pokousání nebo poškrábání jiným zvířetem. Chirurgicky lze řešit také kožní problémy, jako jsou abscesy nebo vředy. Před samotnou operací provádíme pečlivé testování zvířete, kdy určíme hlavní příčinu zdravotního problému.
Operace probíhají v celkové anestezii. Zvíře tedy necítí bolest a není stresováno. Při operaci se snažím vždy postupovat co nejméně invazivním způsobem, v závislosti na poranění zvířete.

Cena chirurgických zákroků se mění na základě úkonu, který je nutné provést. Veškeré informace vám velice rádi poskytneme, při osobní konzultaci, přímo na veterině Diamona Clinic.

Laboratorní diagnostika

Správná veterinární diagnóza a léčba je často závislá na přesných laboratorních výsledcích.

Při léčbě zvířecích pacientů používáme laboratorní diagnostiku k určení analýzy onemocnění.

Vyšetření krve

V DIAMONA CLINIC podle odběru krve lépe zjistíme, co vašeho mazlíčka trápí a okamžitě přistoupit k nejúčinnější léčbě.

Vyšetření moči

Léčíme nemoci, které jsou spojené se zánětem močového měchýře spojeny. Následně majitelům poskytujeme poradenství ohledně prevence a léčby močových kamenů.

Biopsie

Vašemu mazlíčkovi odebereme vzorek tkáně a na základě odběru zjistíme, zda je vše v pořádku nebo po konzultaci s majitelem, přistupujeme k léčbě.